rpi schreef:Mooie bak!
Maar ik ben geen Mercedes kenner, wat houdt het F1 in de naam in?
citaat van autoweek;
Nu eens niet een actiemodel van een supersportwagen met nóg meer vermogen. Bij de Mercedes CL 55 AMG F1 Limited Edition gaat het om de remmen. Want die zijn behoorlijk uniek: de remschijven zijn namelijk van keramiek gemaakt. Want keramiek is beter bestand tegen hogere temperaturen, gaat langer mee, is zes kilo(!) lichter en remmen gewoon beter. De F1 Limited Edition is de eerste Mercedes met deze remmen, vanaf volgend jaar kunnen de keramische stoppers als optie op de S en CL bestelt worden.
Bij het produceren van de remschijven worden onder hoge druk koolstofvezel en hars samengeperst en bij 1000 graden Celsius gebakken. Als de plakjes afgekoeld zijn, wordt er vloeibare silicium overheen gegoten en zo onstaat na een chemische reactie keramiek.
De F1 Limited Edition gaat gebouwd worden in een oplage van 55 stuks, waarvoor een Duitse prijs is vastgesteld van DM 330.000. Buiten de remmen is er niet zo vreselijk veel toegevoegd aan de "normale" AMG. Binnenin vinden we afwijkende stoelen, stuur en matten. Aan de buitenkant zien we andere wielen en speciale Bridgestone banden.