Dit project zal gaan over de het ombouwen naar een 1:18 Lotus Elise GT1 van Jan Lammers van Lemans uit 1997.
Het model is wél leverbaar in de schaal 1:43 van het merk Spark, echter niet in 1:18.
Als donorauto wordt dit model gebruikt. Hij is van het merk Chrono en is in de juiste schaal. ( 1:18 )

Als eerste instantie was de auto aangeschaft als "makkelijk" project. Dit valt echter vies tegen. Alleen startnummers veranderen en dan klaar. Niets is minder waar.
Ten eerste is de donorauto niet van een écht hoogstaande kwaliteit. (zal ge-upgrade worden).
i.d.d. prijs / kwaliteits verhouding klopt wel. (aanschaf 25,00 euro), maar daar is alles mee gezegt.
Wat wel in het voordeel van dit model is, is dat hij zéér goed te "bewerken" is.
Zo kloppen er b.v. vele opdrukken niet, en zijn ze gedrukt i.p.v decals. Verwijderen is dus erg moeilijk en dit zal via polijsten moeten gebeuren. Er zit een erg dikke laklaag op het model, dus met 1200 schuurpapier is het makkelijk te doen zonder meteen door de verflaag heen te gaan. De bewerkte "doffe" plekken kunnen daarna makkelijk met autopoetsmiddel weer in de glans gezet worden.
Wat echter ook opvalt is dat hij nogal afwijkt van het model dat door Spark-Models is uitgebracht. Zo is b.v. "Proton" op de achterspoiler anders van lettertype en kleur. Bij Spark is het zwart, terwijl bij de Chrono het blauw is. Zo mist de Spark ook de naamtags.
Bij Chrono zijn deze aanwezig. Opvallend is wél dat aan deze originele Lemans foto te zien is dat het lettertype, kleur, én naamtags bij Chrono wél kloppen en bij Spark......niet. (of zijn er meerdere uitvoeringen.?)

Maar goed,...dan kan nog en punt van discussie zijn.

Dit zijn in ieder geval de plannen:
- Aanpassen startnummers.
- Aanpassen raamstreamer.
- Aanpassen naamtags.
- "Raychem" staat op een andere positie bij de koplampen dan bij de donorauto.
- Stickers op dak zijn anders,...dus aanpassen.
- Franck Muller Watch (bij de achterwielen) staat onder een andere hoek.
- "MPx" op dorpel aanbrengen.
- "Proton" op achterspoiler,....weet ik nog niet zéker.

- Aangezien (bijna) alles gedrukt is, wordt dit dus heel wat polijstwerk.
- Ook de luchtinlaat boven bij de deuren dient langer te zijn dan bij de donorauto.
Verder wil ik de auto een upgrade gaan geven. Dit houd in dat er photo-etch onderdelen op komen zoals benzinedoppen en alle sluitingen van motorkap en kofferdeksel. ( dit is nu nog gedrukt). Ook het totale lakwerk kan wel een polijstbeurd gebruiken. en dan tenslotte wil ik ook nog de motor gaan bekabelen.
Verschillende mat zwarte onderdelen komen nogal plastic over. Deze worden opnieuw matzwart ge-airbrushed. Hieronder valt dan ook de ruitenwisser,....zal hem dan ook meteen in de goede positie zetten.
