GP Spa 2005

Alles over Autosport kun je hier bespreken.
Gebruikersavatar
motorhead
MAF Adviseur
Berichten: 1244
Lid geworden op: di 27 apr 2004 16:01
Locatie: Egmond Binnen

GP Spa 2005

Bericht door motorhead »

Angst dankzij 1998?

Vele Formule 1 fans praten er nu nog over. De Grand Prix van België in 1998. De race begon onder hevige regenval en werd al na een paar honderd meter stilgelegd. Oorzaak was David Coulthard die voorin het veld spinde. Gevolg was dat alle coureurs die achter Coulthard reden hun wagens wel ergens in wist te parkeren. Er werd geen onderscheid meer gemaakt of het nou een muur of een andere wagen was. Veertien wagens waren bij deze megacrash betrokken.
Het ging de boeken in als de grootste, en vooral duurste crash uit de Formule 1 geschiedenis.

Nu zeven jaar later komt die angst voor zo’n mega crash in België bij de Formule 1 coureurs nog steeds naar boven, en niet alleen bij de ouwe garde. Ook de “nieuwe” jongens zien het dan in België liever droog.
Zo ook Jenson Button. Hij kwam met het bericht dat het hem erg onverstandig lijkt om te gaan racen als de regen zo blijft aanhouden. Het regent namelijk al een tijd rondom en op het circuit in Spa. Water kan hierdoor zeer moeilijk in de grond trekken waardoor de baan een grote waterattractie wordt.

Maar niet alleen button is nogal terughoudend om tijdens hevige regen te gaan racen op Spa. Ook Michael Schumacher vindt de hoeveelheid regen wat nu valt toch ook echt teveel en Schumacher, regenspecialist bij uitstek, is normaal gesproken niet vies van een lekkere regenrace. Ook de heren van Michelin hebben hun coureurs gewaarschuwd voor de regen. Natuurlijk heeft Michelin wel een goede regenband, maar de hoeveelheid water wat een band kan afvoeren per seconde is natuurlijk niet ongelimiteerd.

De Grand Prix van België is dus alles behalve zeker. Als de regen aanhoudt kan de FIA de wagens eigenlijk niet laten racen en een race achter de safety-car is ook niet een uitdagende oplossing voor fans en coureurs. Laten we dus hopen dat zondag de zon weer schijnt boven het wonderschone circuit van Spa-Francorchamps.

Bron: F1Crew.nl
Gebruikersavatar
Vincent
Berichten: 517
Lid geworden op: za 05 mar 2005 15:32
Locatie: Essen (Belgie)

Bericht door Vincent »

Ik had wel gehoopt op een regenrace, maar als ze het zouden moeten aflassen...
Grab life by the horns.
Gebruikersavatar
JurrienK
Berichten: 961
Lid geworden op: do 17 feb 2005 14:00
Locatie: Oosterblokker
Contacteer:

Bericht door JurrienK »

Als ze nu gewoon vandaag de zon laten schijnen, zodat overal het water een beetje kan wegzakken. Dan kan er morgen weer gewoon regen vallen, niet te veel natuurlijk, en dan krijgen we een regenrace :lol:
Bekijk ook mijn site: http://www.myprojects.nl/jurrienk
Jos
Berichten: 1192
Lid geworden op: za 08 nov 2003 13:16
Schaal: 1:43
Locatie: Swalmen

Bericht door Jos »

zo, dat was weer een geweldige race. Voor het eerst sinds lange tijd een natte start zonder safety car, ben benieuwd wat de coureurs daar over te zeggen hebben. Lange tijd (zoals zo vaak dit seizoen) leek het op een McLaren 1-2 uit te draaien, en wederom ging het op het laatste moment fout.

Ik vond het al niet verstandig van Alonso om de snellere Klien zo lang achter zich te willen houden, maar Montoya is het fataal geworden. Aangezien Pizzonia zijn linkerwiel kapot had en Montoya zijn rechter, denk ik dat Pizzonia Montoya wou inhalen en dat het op de een of andere manier niet goed is afgelopen. Wie schuld is is niet te beoordelen aangezien de camera het gemist heeft.

Alonso is in elk geval maximaal 6 punten verwijderd van de wereldtitel, die moet hij in 3 races tijd wel kunnen halen :dance:
Gebruikersavatar
Special Models
Berichten: 315
Lid geworden op: di 12 jul 2005 01:38
Locatie: brakel

Bericht door Special Models »

Maar de conclusie is????
Dat Raikkonen wederom heeft laten zien dat hij absoluut de beste is op dit moment. :thump_up: :thump_up: :thump_up:
Verzamelen is de kunst van het kopen
Gebruikersavatar
Wim83
Berichten: 447
Lid geworden op: za 19 feb 2005 16:53
Locatie: Mechelen
Contacteer:

Bericht door Wim83 »

in het parc fermé:

"oei, een klein brandje in de Minardi daar" :lol:


Misschien een beetje jammer dat de McLarens van in't begin direct weg waren... en dat enkele sleutelmomenten gemist werden door de regie.
Voor de rest een leuke gp :thump_up:
Jos
Berichten: 1192
Lid geworden op: za 08 nov 2003 13:16
Schaal: 1:43
Locatie: Swalmen

Bericht door Jos »

die conclusie deel ik niet geheel...

kimi heeft uitzonderlijk goed gereden, zeker weten, maar hij heeft ook de snelste auto op dit moment
michael schumacher is ook nog steeds even talentvol als altijd, hij heeft gewoon een slecht package, maar dat maakt hem als coureur niet slechter.
alonso had in het begin van het seizoen het beste package, en hij won ook de races, maar dat maakt hem voor mij niet beter als raikkonen.

tegenwoordig ligt het aan de auto, de toppers hebben in mijn ogen allemaal ongeveer evenveel talent. Feit is dat de eerste races van het seizoen ook meetellen, en daar heeft Alonso het voordeel gepakt ten opzichte van raikkonen. Sinds monaco heeft Raikkonen slechts 2 punten meer gescoord dan alonso..

De tegenwoordigheid van geest (zie actie villeneuve) die Alonso vandaag liet zien was uitzonderlijk. De actie van Ayrton Senna, die spinnend en achteruit rijdend in Barcelona ooit een potentieel heftige crash voorkwam wordt nog tot op de dag van vandaag geroemd.
Gebruikersavatar
Special Models
Berichten: 315
Lid geworden op: di 12 jul 2005 01:38
Locatie: brakel

Bericht door Special Models »

Juist om het feit dat de auto het verschil maakt ben ik blij met de komst van de A1 GP waar ze allemaal met hetzelfde moeten rijden.
En vergeet niet dat het een jaar of 4 makkelijker was om je eigen in de kijker te rijden met een Minardi of Sauber omdat er toen meer achterhoede teams waren als tegenwoordig.
En minardi had safe moeten spelen en in ieder geval 1 auto net als de Jordan`s met genoeg benzine moeten laten kwalificeren.
Verzamelen is de kunst van het kopen
Gebruikersavatar
Yurinator
Berichten: 367
Lid geworden op: zo 25 jan 2004 11:56
Locatie: Antwerpen
Contacteer:

Bericht door Yurinator »

Special Models schreef:Juist om het feit dat de auto het verschil maakt ben ik blij met de komst van de A1 GP waar ze allemaal met hetzelfde moeten rijden.
En vergeet niet dat het een jaar of 4 makkelijker was om je eigen in de kijker te rijden met een Minardi of Sauber omdat er toen meer achterhoede teams waren als tegenwoordig.
En minardi had safe moeten spelen en in ieder geval 1 auto net als de Jordan`s met genoeg benzine moeten laten kwalificeren.


Ga ik volledig mee akkoord, ik kan al niet wachten tot de 25e september en hoop dat de A1GP alle vooruitzichten waar maakt. De race van vandaag was wel okee. Maar sommige teams hebben toch domme dingen gedaan vind ik. Zoals idd Minardi, waarom nu beide wagens uit de pits laten starten als ze gisteren staan te beweren dat ze bij regen voor een verassing zouden kunnen zorgen...een onaangename misschien? En dan Doornbos zo lang buitenhouden dat hij zoveel tijd verliest op Albers, echt jammer.

Domme acties van coureurs ook, Sato (grmbll, ik was een liefhebber maar hij steekt me toch echt wel tegen dit jaar) en Montoya (of Pizzonia, slechte regie).

Maar toch veel inhaalacties gezien en veel pitstops MET bandenwissels, dus ik ga er zeker niet teveel over klagen :) :).
Gebruikersavatar
Markopolo
Forumbestuur
Berichten: 6149
Lid geworden op: wo 08 okt 2003 09:13
Schaal: 1:43
Locatie: Naast de buren!
Contacteer:

Bericht door Markopolo »

Yurinator schreef:En dan Doornbos zo lang buitenhouden dat hij zoveel tijd verliest op Albers, echt jammer.


Was gewoon strategie, en Doornbos had al een aardig voordeel doordat zijn wagen voor aanvang van de race al startklaar was en die van Albers niet, daarna zelf de keuze gemaakt voor de "slicks" wat ik toch wel vrij raar vond omdat Ralf die dit ook deed dezelfde ronde nog op zijn plaat ging. Ben blij dat Albers gelijk heeft gekregen wat dus maar weer uitwijst dat hij weet waar hij over babbelt.

maar verder wel een aparte race met een hoop "domme" moves van diverse coureurs :mrgreen:, ben het nu wel een keer met Tom C. eens over dat Montoya zelf zijn eigen 2de plaats vergooid heeft
Gebruikersavatar
Jolly Club
Berichten: 4652
Lid geworden op: vr 27 feb 2004 20:55

Bericht door Jolly Club »

Race Control
Incident involving cars nr. 1 and 4 will be investigated after the race


Knap dat Herr Ehemaligenoberweltmeister zich kon beheersen en Sato's helm slecht lichtjes beroerde, je zou hem toch op zijn Japanse noten schoppen na zo'n actie :shock:

Hetzelfde geldt voor Pizzonia...of Montoya...of toch Pizzonia (bedankt Regie :think: )

En dan de man van de wedstrijd :oops:

De Ralf :dance:

De man ging hard, de man nam risico, en mooiste van alles...erkent na de race op RTL Groot-Duitsland ruiterlijk dat zijn beslissing om 'slicks' te monteren niet zo gelukkig was gekozen....'wir gewinnen zusammen und verlieren zusammen'

Hulde voor de Ralf :worshippy:

Tot slot een tip voor Giancarlo...twéé Saridons en dan vroeg onder de wol :thump_up:

- I'm not interested in facts, I find they tend to cloud my judgement. -
rsh_scuderia
Moderator
Berichten: 7309
Lid geworden op: di 19 apr 2005 00:08
Schaal: 1:18

Bericht door rsh_scuderia »

Ralf was inderdaad uitzondelrijk. We moeten niet vergeten dat zijn rallykunsten heel behoorlijk waren. Voor volgend jaar een mooie toekomst in het WRC. Gevolgd doot Kartykehian. Lekker jumpn met de Jordan over het gras, sprongetje vanaf een heuveltje, de auto laten staan en zo Villeneuve het kaas van zijn brood af eten. Leuke actie.

Ik ben van mening dat de actie van MS wat overdreven was. Ik zag Hill of Villeneuve Schumacher geen tetter op zijn gezicht geevn nadat hij hen de race uitbeukte. Of Montoya die zijn auto had moeten boren tijdens de GP van Imola 2 jaar terug. Dus Sato; gebruik de volgende keer een leuke Japanse slag beweging. :mrgreen:
Het zou mij niet verbazen als Sato een remtestje kreeg trouwens....
Gebruikersavatar
Muiter
Vriend voor het Leven
Berichten: 1077
Lid geworden op: di 07 okt 2003 21:43
Locatie: Dordrecht
Contacteer:

Bericht door Muiter »

F1Racing schreef:Takuma Sato moet in de Grand Prix van Brazilië tien plaatsen lager starten. De Japanner heeft deze straf gekregen voor het van de baan rijden van Michael Schumacher. Beide coureurs vielen uit door de aanrijding.
De stewards hebben beide coureurs gesproken na de race en kwamen tot de conclusie dat Sato fout zat. Antonio Pizzonia werd ook op het matje geroepen, voor het incident met Montoya. Hij moet $8000 boete betalen.
Oprichter van modelautoforum.nl
Tjaard
Berichten: 320
Lid geworden op: ma 27 jun 2005 18:12
Contacteer:

Bericht door Tjaard »

Naar mijn mening zijn beide straffen zwaar overdreven ...

Schumacher haalt zelf vaak genoeg van dit soort trucjes uit om vooral zo hoog mogelijk te eindigen, maar zodra er iets gebeurt wat in zijn nadeel is, zal en moet er straf volgen ... in mijn ogen was dit gewoon een ongelukje wat kan gebeuren als je aan het racen bent ... Sato was wel fout maar gelijk aan straf uitdelen is wat zwaar, Schumacher had toch geen kans meer op het kampioenschap.

Het ongeluk met Montoya is helemaal overdreven ... hij had er in mijn ogen ook zelf schuld aan ...
Jos
Berichten: 1192
Lid geworden op: za 08 nov 2003 13:16
Schaal: 1:43
Locatie: Swalmen

Bericht door Jos »

Tjaard schreef:Het ongeluk met Montoya is helemaal overdreven ... hij had er in mijn ogen ook zelf schuld aan ...


jij trekt zonder beelden te hebben gezien conclusies? knap...
De FIA heeft beide mannen verhoord, en is tot deze straf gekomen. Ik heb niemand horen protesteren, dus je mag er vanuit gaan dat Pizzonia idd de schuldige is, in de PR van Williams neemt hij ook een beetje de schuld op zich.

Tjaard schreef:Schumacher haalt zelf vaak genoeg van dit soort trucjes uit om vooral zo hoog mogelijk te eindigen, maar zodra er iets gebeurt wat in zijn nadeel is, zal en moet er straf volgen ... in mijn ogen was dit gewoon een ongelukje wat kan gebeuren als je aan het racen bent ... Sato was wel fout maar gelijk aan straf uitdelen is wat zwaar, Schumacher had toch geen kans meer op het kampioenschap.


Ik ben geen schumacher fan maar dit is natuurlijk belachelijk. Ik weet niet wanneer jij schumacher dit hebt zien doen, waarschijnlijk doel je op Jerez 1997 ofzo, maar dit is een hele andere situatie. Sato had hier namelijk totaal geen voordeel bij, hij remde veeeeel te laat. Van een Formule 1 coureur, die al 20 keer eerder die dag wel op tijd remde mag worden verwacht dat hij ook onder iets moeilijkere omstandigheden zijn rempunt vindt. Ook hier geen protest, dus blijkbaar zijn ze het er mee eens bij BAR..

Toegevoegd na 5 uren 29 minuten:

F1racing schreef:Bij McLaren is men niet blij met de teamleiding van Renault. Het Franse team liet Giancarlo Fisichella in Spa een razendsnelle outlap rijden voor zijn kwalificatierondje, waardoor Kimi Raikkonen zich ontzettend moest haasten in zijn inlap om de Italiaan niet in de weg te rijden. "Ze spelen spelletjes", zegt directeur Martin Whitmarsh over Renault.


kunnen ze wel vinden, maar misschien deden ze het wel omdat aan het eind van de qualy regen dreigde? En al deed Renault het om kimi te kloten, dan moet je gewoon niet toegeven dat je je eraan irriteert.
Bij Renault zullen ze zich vast ook op kimi geergerd hebben toen hij het veld tijdens de SC fase zo ophield omdat Montoya in de pit stond, zodat hij niet zoveel tijd verloor bij zijn stop. Tot op heden echter nog geen Renault-haan die daar naar gekraaid heeft :P
Plaats reactie