Beste Jasper,
Ik heb je foto gezien, trouwens weer een bijzonder model
idd, ziet het er makkelijker uit dan het zomaar is.
Vacuform, is voor gestanst, en zal zijn vorm niet verliezen, tenzij noog ergens een föhn hebt liggen.
Bekijk je bouwtekening zorgvuldig, zodat je een chronologische manier van het zetten van je ramen doet; bijvoorbeed, de 2 bovenste ramen in je deuren als laatste, zodat je gewoon je model nog kan blijven oppakken.
Ik zie op de bouwtekening dat je foto-ets raamlijsten heb, dat maakt het een en ander veel makkelijker, deze raamstijlen geeft namelijk de maat aan voor je raampartij (als het goed is, en goed past natuurlijk). Ik denk ook wel dat je gewoon een doorzichtig velletje bij je kit hebt, voor de strakke rechte ramen.
Er zijn wel 2 manieren:
Maak een zeer duidelijke copy van je foto-ets in z/w, een keer of wat (2 tot 5x mocht het mis gaan). De goede kopieeen gebruik je om je ramen te meten voordat je gaat knippen of snijden.
Gebruik iets steviger papier dan de normale 80 gram kopieer papier ga 1 stapje omhoog, volgens mij is dat 100gr papier.
Zorg voor een ontzettend scherpe schaar (denk aan zo'n 3d schaartje, waar men die kaartjes mee knipt, enof een klein nagelschaartje met een bocht) of een zeer scherpe hooby mes / scalpel.
Probeer het eerst bij een makkelijke met te knippen uit het papier (het dakraam wellicht), pas het papierje goed en keurig in de bestemde opening zonder te kreukelen?
Nu heb je de juiste maat gevonden, voor je raampartij.
Als je afpak tape hebt, wat geen lijm resten nalaat, Tamiya verkoopt het in verschillende maten Maar het licht ook gewoon de Gamma / Karwei ? Praxis), dan plak je je raampartij zo vast, dat je met het papier er onder, nog de juite contouren ziet van je knipwerk. Of doe er in een ander kleur (postit memo) er onder zodat je mooi kan zien hoe je knipwerk is.
Optie 2
Zet eerst je foto-ets in de primer / kleur, hoeft dat niet, nog mooier. (misschien moet je later opnieuw spuiten, maar dat is aan jouw)
Knip /snij heel voorzichtig de raamlijst uit, nog niet buigen of zo, en doe de ramen per stuk, met veel geduld (hoe langer je er over doet, uit eindelijk hoe mooier het eindresultaat).
Leg de raamstijl op de vacuform, plak hem vast met afplak tape, en snij / knip zeer voorzichtig om je raamlijst heen, enne beschadig je foto-ets aub niet.
Let op, je kan beter te ruim knippen met Vacuform, dan te weinig, je hebt geen 2e kans, zodat je steeds een klein reepje er ak snijdt, knipt. Bij iedere minine knip, checken of je goed gaat.
nu komt nog een mooi stukje: lijmen;
zorg dat je ramen, raamlijst, body en vingers lekker vetvrij zijn.
Nu ik deze kit heb gezien, zou ik met een tandenstokertje, blanke lak (Revell, Humbroll, enz) of een soort solutie lijm (Gubra Collaprene, een soort rubberachtige lijm, waarvan het teveel aan lijm, zonder sporen achter te laten gewoom weg kan rullen) te koop bij de betere kit verkoper) aanbrengen (weinig) in de body van je kit.
Let op dat er geen blanke lak vlekken komen op je raampartij, krijg je vaak niet meer mooi weg.
Afplak tape erover en lekker laten drogen (als het naar wens is / zit) die rubberlijm heeft wel 24 uur nodig. Blanke lak, ruim een uur of wat.
Te veel rubber lijm, gewoon weg rullen, teveel blanke lak, lastig, maar ik zou een scherp mesje gebruiken, heeeeeel voorzichtig.
En als je raam mooi zit, de raamlijst erop, met een beetje blanke lak.
Moeten er nog decals op je raam gezet worden, voordat je je raamstijl moet plaatsen, dit is dan je kans.
Hier is het resultaat van 2 van mijn Kits, de CLK is van PM, vacuform, de CLR is van BBR, ramen zijn gewoon velletjes, een goede middag werk voor de voorruit, ook met een foto-ets raamlijst.
Succes, maar ik ben zeker benieuwd naar je vorderingen (foto's)
Ron
